SPONZORING

memoriál plukovníka Ludvíka Koška

Podporujeme hokejovou mládež na memoriálu plukovníka Ludvíka Koška

Společně s Pro hockey training z.s. a městem Turnov pořádáme hokejový turnaj pro mladé hokejisty narozených v roce 2009 a mladší. V březnu proběhne turnaj na počest skvělého sportovce a válečného hrdiny plukovníka Ludvíka Koška. Plukovník Košek je turnovský rodák, který hrdinně padl za druhé světové, když bojoval v Anglii za naši svobodu. Právě k uctění jeho památky je turnaj pořádaný a my jsme rádi, že toho můžeme být součástí a zároveň podpořit mladé hokejové naděje.

 

 

 


Sport Aerobic Liberec

Spolupráce mezi Sport Aerobic Liberec a firmou Ponyexpres Organization s.r.o. spojené s účastí na MS 2016 v Jižní Koreji

Liberecké závodnice Markéta Kosejková, Sabina Drapáková a Simona Vykoukalová získaly nominaci na letošní MS v gymnastickém aerobiku kategorii trojic na základě úspěšné účasti na čtyřech nominačních soutěžích – MČR 2016 (1.místo), 1.kolo Poháru federací (1.místo), 2.kolo Poháru federací (1.místo) a mezinárodní závod Slovak Aerobic Open 2016 (3.místo, první z ČR). Těmito výsledky se zařadily do reprezentace ČR a získaly nominaci na MS, které se konalo ve dnech 10.-20.6. 2016 ve městě Incheon v Jižní Koreji.

Vzhledem k finanční náročnosti této účasti, jsme byli nuceni oslovit město Liberec, Liberecký kraj a také několik firem. Zde nám pomohla a vyšla vstříc právě firma Ponyexpres Organization s.r.o., která nejen že finančně podpořila a zaštítila jejich účast, ale také dodala krásné sportovní oblečení pro tyto tři reprezentantky, jejich trenérky Helenu Niklovou a Barboru Svatošovou a také ještě pro týmové kolegyně v kategorii 5ti-členných skupin Kateřinu Brožovou a Anitu Rotheovou z klubu TJ Sokol Kampa Praha, se kterými získaly nominaci i v této kategorii. Sportovní přípravě před MS jsme věnovaly veškeré úsilí a dne 10.6. jsme odletěly do místa konání. Po příjezdu absolvovala děvčata ještě několik dní tréninky a pak přišel vlastní závod, kde trojice i pětice předvedly velice vydařený sportovní výkon a v konkurenci více než 600 závodníků z celkem 45 zemí obsadila v trojicích krásné 16.místo a v pěticích dokonce 10.místo. ČR ještě reprezentovala v kategorii jednotlivkyň Sabina Drapáková, která obsadila výborné 19.místo.

Po kategorii starších žákyň pokračovalo MS ještě kategoriemi juniorů a dospělých, kde mohly naše malé reprezentantky načerpat novou motivaci a inspiraci do budoucích let, protože již příští rok budou tyto závodnice patřit do juniorské kategorie a budou tak bojovat o nominace na ME 2017. Návrat do ČR byl vzhledem k technickým problémům s letadly trochu náročnější, ale i přesto se nakonec povedlo dostat zpět domů.


Tímto bychom jménem celého sportovního oddílu Sport Aerobic Liberec, který v Liberci působí a vychovává nové talenty již přes 20 let chtěly poděkovat zejména panu Sůrovi, bez kterého bychom se letošního MS v kategorii starších žaček zúčastnit nemohly.

Mockrát děkujeme, Barbora Svatošová a Helena Niklová a celý tým Sport Aerobic Liberec